01. Novembar 2024 12:4931.10. 2024.године стручни сарадници Славица Џогазовић и Данка Пајчин присуствовале су конференцији „ Вршњачко насиље као (не)решиви проблем данашњице у Србији“ коју је организовало Удружење грађана Амикус и European Communication Center у оквиру истоименог пројекта који суфинасира Министарство просвете. Конференција је била занимљива и са различитих аспеката је анализирана ова проблематика.
28. Oktobar 2024 16:46Сваког четвртог понедељка у октобру школски библиотекари широм света обележавају свој дан - Међународни дан школских библиотекара са циљем да се укаже на важну улогу библиотека у образовању и васпитању ученика.
Школска библиотека је место библиотечко-информационе, васпитно-образовне и културне делатности сваке школе.У складу са тим циљевима, овај Дан је обележен и у ШООО "Обреновац". Полазници су са библиотекаром школе урадили пано на којем је представљен: историјат библиотека код нас, Александријска библиотека, и генералије везане за Народну библиотеку у Београду.
Библиотека школе организовала је и акцију "Поклони књигу библиотеци ". Уз поклоњену књигу, разговор о књигама и историји настанка и развоја библиотека, дружење у библиотеци трајало је до касних поподневних сати.
Наставник разредне наставе Иван Шарчевић објавио је рад из области етнологије, под називом „Натприродна бића у српској традицији: вила, вампир, суђенице и дрекавац “ у научно-стручном часопису „Новопазарски зборник“ бр. 44-2021. Рад се бави приказом народних веровања о натприродним бићима за које постоје усмена или писмена предања из минулих векова као "докази" да су постојали на овим просторима. Изабрана су четири натприродна бића: вила, вампир, суђенице и дрекавац.
Рад представља значајан допринос стицању нових сазнања о познатим темама из традиционалне културе Срба.
„Новопазарски зборник“ издаје музеј „Рас” у Новом Пазару. Зборник у континуитету излази од 1977. године, а закључно са 2021. годином, изашла су 44 броја. Зборник се бави темама из различитих области: археологије, етнологије, историје, књижевности, уметности, архитектуре као и другим научним и животним темама.
Рад можете прочитати на следећем линку - "Новопазарски зборник“ бр. 44-2021. од 269. до 276. стране.